Gostje spretnejši in srečnejši

Včeraj je potekala prvenstvena tekma med domačo NŠ Gorišnica in Aluminijem v selekciji U13. Tekmo so bolje odprli domačini, ki so si že v peti minuti priigrali odlično priložnost za gol, a je bil naš igralec nenatančen. Gostje so nato v osmi minuti, po indirektnem prostem strelu in zmedi v našem kazenskem prostoru, srečno povedli. Sledile so minute napadov tako ene kot druge ekipe, vendar brez izrazitih priložnosti. Ko smo že mislili, da je to končen rezultat prvega polčasa, so gostje po protinapadu in napaki naše ekipe v ožji obrambi, še enkrat zadeli.
Drugi polčas je naša ekipa znova krenila odločno proti nasprotnikovem golu. Sledila je izjemna akcija in naši so imeli znova čisto situacijo za zadetek, a je žoga za nekaj centimetrov zgrešila cilj. Ko so nato gostje iz bližine znova zadeli, je naši ekipi padla samozavest in prejeli smo še nekaj zadetkov. Zagotovo je tekmo dobila boljša ekipa, a rezultat, 0:6 za Aluminij, ni pravi pokazatelj stanja na igrišču. Verjetno bi se srečanje obrnilo kaj drugače če bi naša ekipa zadela tisto, kar je bilo težje zgrešiti kot zadeti. Seveda pa nas veseli dejstvo, da tudi ta selekcija ni več veliko oddaljena od ekip, ki so nas nekoč premagovale z dvomestno razliko v zadetkih, kar je odraz dobrega dela na treningih. Zato fantje in dekle, glavo pokonci saj je že naslednji ponedeljek priložnost za nove točke.